Vybíráme stojan na vánoční stromek

Jestli máme v pořádku stojan na vánoční stromek, přijde většinou na přetřes v polovině listopadu, když se pomalu blíží Vánoce a všude nám jsou připomínány. Stojan na stromek se vybírá podle různých kritérií. Jedním z nich je druh stromku, který zvolíme. 

Druhy vánočních stromků

Mezi nejoblíbenější druhy vánočních stromků u nás patří borovice, jedle a smrk. Tyto stromky je možné najít v mnoha lesních školkách po celé České republice, které se specializují na pěstování vánočních stromků. Nejrozšířenějšími druhy jsou borovice černá, borovice lesní (sosna), smrk pichlavý, jedle kavkazská, jedle obrovská. V posledních letech se prodávají i různé exotické a málo obvyklé jehličnaté stromy, které ale nevyrostly v českých školkách, a jsou dováženy.

Vybíráme správný stojan na stromek

Na trhu je celá řada stojanů na vánoční stromky. Jsou z různých materiálů - kovové, plastové a dřevěné. Pokud chceme, aby byl stromeček hezký celý, tedy i odspoda, je nutné dbát i na výběr designového a kvalitního stojánku. Zároveň by měl stojan zajišťovat dobrou stabilitu stromku.

stojan na stromek bukovy

Stojan vybírejte podle předpokládané velikosti a mohutnosti stromku. Stromeček menšího vzrůstu můžete umístit do smrkového stojanu, který je lehký. Pokud zvolíte přírodní variantu, můžete si ho natřít libovolným odstínem a dotvoříte s ním tak celkový design.

stojan na stromek smrkový stojan na stromek smrkový mořený  stojan na stromek červeny stojan na stromek bílý
Pokud dáváte přednost tvrdému dřevu, můžete stromek umístit do bukového stojanu. Pokud plánujete koupit stromek vyšší (nad 150 cm), vybírejte stojan, který je těžší a větší.

Protože se stromky umisťují přes vánoční svátky do vytápěných místností, kde často bývá suchý vzduch, je vhodné mu ke kmenu dodávat vláhu. Stojan by proto měl mít kalíšek na dolévání vody. Všechny naše nabízené dřevěné stojany tyto kalíšky mají. Vodu pak pravidelně dolévejte, obvykle každé dva dny.  kalisek

Ať už si vyberete stromek a k němu stojan jakýkoli, určitě tím vykouzlíte tu pravou vánoční atomosféru.  

A na stromeček patří samozřejmě vánoční ozdoby. O těch si můžete přečíst zde>>>

Přejeme hezký předvánoční čas a příjemné vánoční svátky!

Dřevo je cesta

Dřevo je cesta

Jsme čestnými držiteli značky "Dřevo je cesta". Protože naše firma je zaměřená na podporu českých výrobců pracujících se dřevem, mohli jsme se zapojit do programu nadace "Dřevo pro život".

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info